replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - Czym jest klub
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Czym jest klub
KLUB DYSKUSYJNY MYŚLI POLITYCZNEJ w Ursusie

Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej w Ursusie organizuje przede wszystkim publiczne spotkania dyskusyjne z udziałem gości - specjalistów z różnych dziedzin - polityki, nauki kultury i środków społecznego przekazu, reprezentujących różne opcje polityczne. Klub działa od września 1996 roku jako ponadpartyjne stowarzyszenie skupiające polityków, naukowców, działaczy samorządowych, prawników i dziennikarzy.

Zadaniem Klubu, jego władz i członków jest także wyrażanie opinii w najważniejszych sprawach publicznych w formie stanowisk i uchwał, a także przygotowanie opracowań, analiz i ekspertyz dla środowisk decyzyjnych. Tematykę, którą zajmuje się KDMP w Ursusie, w dużym stopniu określają bieżące wydarzenia i zapotrzebowanie środowiska związanego z Klubem.

Celem Klubu jest osiągnięcie wysokiego, profesjonalnego poziomu podejmowanych działań. Ma to sprzyjać kształtowaniu jego opiniotwórczej roli (nie tylko w lokalnym środowisku) i być podstawą budowania prestiżu i społecznego zapotrzebowania na podejmowane przez KDMP i jego członków działania. Jego członkowie chcą, aby ewoluował on stopniowo od formuły forum wymiany poglądów do klubu myśli politycznej - ośrodek tworzenia i kształcenia opinii. Podstawą dyskusji podczas spotkań są referaty lub tezy sformułowane przez przygotowujących dany temat. Ich zadaniem jest wprowadzenie do dyskusji i jej ukierunkowanie.

Najbardziej popularną i masową formą aktywności Klubu są spotkania z udziałem publiczności (mieszkańców i wszystkich chętnych). Zaproszeni są politycy, prawnicy, uczestnicy ważnych lub ciekawych wydarzeń, naukowcy i dziennikarze.

Podstawowym przejawem aktywności Klubu są cykliczne spotkania dyskusyjne jego członków. Członkowie i władze Klubu dążą do tego, aby plonem dyskusji mogły być dokumenty (stanowiska, opinie i analizy), a także syntetyczne informacje prasowe zawierająca informacje o temacie dyskusji, jej przebiegu i wypracowanych wnioskach. Adresatami tego materiału są redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, a także agencje prasowe.

Pod koniec 1997 raku Klub podjął próbę wyjścia poza teren Ursusa. Odtąd część dyskusji panelowych odbywa się w Centrum Kultury Civitas Christiana przy ul. Pięknej w Warszawie.
Dotychczas zostało zorganizowanych kilkadziesiąt spotkań.
Podgląd w dziale - Archiwum -

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło