replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - W mediach 39
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
W mediach 39

Presja Ukrainy na Sejm RP coraz silniejsza

Andrij Parubij: "Doszliśmy do porozumienia z marszałkiem Markiem Kuchcińskim, że przed szczytem NATO Sejm nie będzie rozpatrywał uchwał nt. spornych kwestii historycznych.". (...) Rodziny ofiar UPA: To kunktatorstwo polityczne.

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom głosowanie nad uchwałą o oddaniu czci obywatelom Drugiej Rzeczypospolitej,  pomordowanym w czasie banderowskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich,  znów zostało  przesunięte przez władze PiS. Opinię publiczną  poinformowały o tym jednak nie władze partii czy Sejmu RP,  ale - co jest bardzo szokujące - władze Ukrainy. Tak jakby parlament polski był zależny od ukraińskiego. Na Twitterze został zamieszczony wpis przewodniczącego parlamentu w Kijowie Andrija Parubija, który w poprzednich latach był współzałożycielem banderowskiej (nazistowskiej) partii "Swoboda" oraz komendantem Euromajdanu i koordynatorem Samoobrony Majdanu.

Doszliśmy do porozumienia z @MarekKuchcinski, że przed szczytem @NATO Sejm nie będzie rozpatrywał uchwał nt. spornych kwestii historycznych.

Taki wpis, to efekt spotkania obu panów w Truskawcu, w dawnym polskim uzdrowisku, położonym koło Drohobycza w województwie lwowskim.  Nawiasem mówiąc, w tej miejscowości równo 85 lat temu, w sierpniu 1931 r. został skrytobójczo zastrzelony przez banderowca z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów polski poseł Tadeusz Hołówko z BBWR, piłsudczyk i zwolennik ugody z Ukraińcami.  Jednak marszałek Marek Kuchciński w czasie spotkania nie zająknął się o tym ani jednym słowem. To też jest szokujące, bo PiS wciąż odwołuje się do Józefa Piłsudskiego. Poza tym, obecny Sejm powinien dbać o pamięć o polskich parlamentarzystach z okresu międzywojennego, zwłaszcza o tych, którzy zginęli na służbie Rzeczypospolitej.  Czyżby pan Kuchciński, który jest posłem PiS z Przemyśla i który podczas kampanii wyborczej zapowiadał troskę o upamiętnienie bohaterów,  poświęcił również i tę sprawę na "ołtarzu" dobrych relacji z nacjonalistami ukraińskimi?

Przesunięcie głosowania to kolejny cios wymierzony w rodziny ofiar OUN-UPA i SS Galizien, które przez polskich sympatyków UPA i współczesnych banderowców są ustawicznie poniżane i wyzywane  od "agentów" i "mścicieli".  W czasach PRL w podobny sposób członkowie PZPR poniżali rodziny ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dlatego też rodziny kresowe będą protestować przeciwko politycznemu kunktatorstwu w czwartek 7 lipca o godz. 13.00.

Z kolei 3 lipca o godz. 9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze rozpocznie się XXII Pielgrzymka Kresowian i Światowy Zjazd Kresowian. Najpierw msza św., a następnie Marsz Pokoleń Kresowych oraz Apel Pomordowanych, a także ułożenie z kwiatów i zniczy Krzyża Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN UPA ).

W innych miejscowościach podobne uroczystości odbędą się w dniach 1 -17 lipca. Harmonogram zamieszczę na blogu i stronie.

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło