replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - W mediach10
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
W mediach10

Wczoraj, 25 .09.24 ukraiński prezydent Poroszenko oświadczył, że chce nadać żołnierzom OUN-UPA status kombatantów. âWojownicy UPA to przykład bohaterstwa oraz przykład stosunku do Ukrainy. Takie jest moje zdanie - powiedział dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na konferencji prasowej. 

OUN-UPA to bardzo ważna kwestia, podniesiona w sam raz. Wcześniej zagadnienie bojowników OUN-UPA dzieliło Ukrainę. I dlatego na porządku dziennym nie było ono poruszane. W Galicji, na ziemi iwano-frankiwskiej, w Równem, na Wołyniu było ono rozwiązywane na poziomie miejscowych rad. Ale obecnie czas jest dobry. Bo kimże jest żołnierz, który broni swojego kraju, tak jak to robili żołnierze UPA? Jeśli zwróciliście uwagę, to na moim wystąpieniu inaugurującym prezydenturę i na Dniu Flagi Państwowej UPA była wspominana jako przykład bohaterów. Takie jest właśnie moje stanowisko - mówił prezydent.
A więc ukochany przez polityków i media ukraiński prezydent idzie dalej od swego - też przez nas ukochanego  poprzednika Juszczenki - i chce honorowac nie tylko Banderę, ale wszystkich żołnierzy UPA. Także tych, którzy wyrzynali Polaków na Wołyniu jak i tych, którzy bardziej bestialsko od Niemców rozprawiali się z powstańcami warszawskimi.

Minęlo ponad dobę od oświadczenia â i co â? Ano przedrukowały z ukraińskich mediów wystapienie Petroszenki takie portale, jka np., rebelia,pl czy bibula.pl ( niezależne prawie podziemne pisemko polskie w III RP)
Na portalu MSZ - psz.pl znalazłem tylko informację, że Porosznko chce najsurowiej t osądzić przestępców z poprzednich władz, Prezydent Petro Poroszenko zapowiedział, że przedstawi Radzie Najwyższej projekt dotyczący procesów osób odpowiedzialnych za przestępstwa poprzedniej ekipy rządzącej. Dodał, że powinni zostać oni osądzeni, nawet w trybie zaocznym informuje portal Msz.

Panie ministrze Schetyna- larum na kresach wschodnich grają, a Pan na koń nie siada, szabli, czy przynajmniej długopisu  nie wydobywa? Glosu nie wydaje. ?Wszak teraz to dopiero Polacy ( resztki, jakie na Ukrainie z 2 mln pozostały) dopiero odczują co to znaczy żyć pod banderą Bandery. A gdzie się podzieli inni dzielni polscy politycy i dziennikarze? 

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło