replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - Artykuł 68
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Artykuł 68

Jerzy Żyżyński

Dziękujemy Panu Herr Conchita

Zwycięstwo w Eurowizji śpiewaka, który przybrał nazwisko Conchita Wurst wywołało szok, czołowy kandydat partii Ziobry bokser Adamek określił to jako katastrofę, nie przebierał w słowach i wołał: „Ludzie, obudźcie się!”. Irytację i oburzenie wyraził znakomity publicysta Jan Pospieszalski.

Ale ja myślę, że źle zrozumiane zostało przesłanie, jakie niesie występ pana Thomasa Neuwirtha, który przybrał piękne imię Conchity. Prawdziwy artysta chce swą sztuką nieść ludziom jakiś przekaz, chce coś powiedzieć. Czy było to, jak by chcieli niespecjalnie rozgarnięci członkowie eurowizyjnego Jury, nawolywanie do jakiejś tolerancji dla seksualnych inności? Nie, dla mnie przesłanie pana Thomasa jest jasne – jest inne.

Bo przecież czym jest kobieta z brodą? To zawsze była największa atrakcja tanich prowincjonalnych cyrków. Sztuka cyrkowa jest wielka, ale marne jarmarczne cyrki takie dziwactwo natury miały za główny magnes przyciągający widzów za drobne miedziaki. Pan Thomas mówi swym przesłaniem artystycznym:

Patrzcie, czym jest dzisiejsza Europa, czyż nie jest marnym prowincjonalnym cyrkiem? Czyż  przybranie takiej osobliwości jak kobieta z brodą nie jest najlepszą receptą na zwycięstwo w tym zakłamanym świecie stworzonym przez intelektualne miernoty, i przez cyrkowych pajaców, jak to eurowizyjne jury. Czyż nie jest cyrkiem Europa, w której nie ma już wielkich polityków – mężów stanu, jak De Gaulle, Churchill, Adenauer, Schuman? Czyż nie są za to politycy mierni, niemal clowni i pajace, którzy lekceważą opinie milionów, a bezbronnym niszczą życie, zaś wykreowaną przez Schumana ideę Zjednoczonej Europy marnują, czynią z niej marny prowincjonalny cyrk?

Jego przesłanie to przecież wyśmianie tej kompromitującej i nonsensownej idei (pseudoidei) genderyzmu. Czyż nie takie przesłanie niesie artystyczne dzieło pana Thomasa vel Conchity? Tak więc nie wyzłaszczajmy się lecz powiedzmy: - Dziękujemy, Panie Conchita za to artystyczne przesłanie, zgadzamy się z Panem, dziękujemy za zdemaskowanie tych, którzy roszczą sobie pretensje do wyznaczania standardów artystyczności, ma Pan rację, ich Europa to cyrk.

 

 

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło