replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - Artykuł 46
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Artykuł 46
Źródło www.mysl24.pl

Dr Marian Szołucha

 

Marsz do ZUSu!

 

Budżet państwa co roku traci na przywilejach emerytalnych ok. 20 mld zł. To kwota równa prawie 60 procentom tegorocznego deficytu budżetowego. Najkosztowniejsze i bez wątpienia najbardziej bulwersujące są rozwiązania w zakresie świadczeń dla służb mundurowych oraz sędziów i prokuratorów.

 

Na początek garść danych. Średnia wysokość emerytur byłych szefów policji i pozostałych służb oraz ich zastępców to 17 161 zł miesięcznie. Koszty świadczeń wypłacanych mundurowym już dziś pochłaniają ponad 35 proc. łącznych wydatków państwa na obronność zewnętrzną i wewnętrzną. Każdy z nas wyłoży w tym roku po 314 zł na wojskowe, policyjne, sędziowskie i prokuratorskie emerytury.

 

A będzie jeszcze gorzej. Dla przykładu, liczba świadczeń wypłacanych przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSW, podobnie zresztą jak ich przeciętna wysokość, nie wyłączając ostatnich lat kryzysu, stale rosną.

 

Owszem, wprowadzono ostatnio pewne zmiany, nazwane nawet paradnie „reformą”. Dzięki nim nowo przyjmowani funkcjonariusze będą mogli przechodzić na emeryturę po spełnieniu dwóch warunków: przepracowaniu 25 lat, a nie 15 jak dotychczas, oraz przekroczeniu 55. roku życia. Z tym, że po pierwsze to i tak 12 lat wcześniej niż normalni obywatele, a po drugie pierwszy rocznik mundurowych objętych nowymi zasadami przejdzie na emeryturę najwcześniej w 2038 r.

 

Warto też pamiętać, że same emerytury to tylko część specjalnych względów, jakimi dzięki – mówiąc wprost – głupocie i bojaźliwości wszystkich kolejnych rządów wciąż cieszą się resorty siłowe. Wystarczy wspomnieć kwestie mieszkaniowe, dodatek mundurowy, dodatek służbowy, dodatek funkcyjny, dodatek za stopień służbowy, dodatek za wysługę lat, dodatek za pełnienie służby w Warszawie, nagrody jubileuszowe itp. itd.

 

I pomyśleć, że politycy nie wiedzą, gdzie szukać pieniędzy…

Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło