replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Spotkanie Panią dr Ewą Kurek
W dniu 9-tego lutego 2019 r odbyło się spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Ursusie z Panią dr Ewą Kurek - temat : „Jedwabne - anatomia kłamstwa„Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.1


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania cz.2Obietnice przedwyborcze

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości padło, aż 5 odważnych obietnic :

- 500 plus na każde dziecko od lipca tego toku,
- Brak podatku PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli 26 roku życia,
- Od maja “trzynastka” dla emerytów w postaci najniższej emerytury -1100 zł,
- Obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT- u dla wszystkich pracujących osób,
- Odbudowa kluczowych połączeń autobusowych

Spotkanie noworoczno - opłatkowe KDMP


Polska Nas Potrzebuje
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Stworzyliśmy portal internetowy poświęcony problemom przedsiębiorców, rolników, pracowników i wszystkich, którym dobro własne i dobro Polski leży na sercu.

Portal nosi nazwę – Polska Nas Potrzebuje.

Szukajcie nas w internecie pod adresem – www.pnp24.pl

Prosimy - rozpowszechniajcie informacje o portalu wszem i wobec!

Niech portal stanie się miejscem spotkania, wymiany informacji, komentarzy, opinii, dyskusji – redagujmy go razem.

Zapraszamy do współpracy!

E-mail redakcji – redakcja@pnp24.pl
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Ursus
Spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy UrsusW dniu 14-go grudnia 2018r odbyło się spotkanie z nowo wybranym Burmistrzem Dzielnicy Ursus, które było bardzo interesujące dzięki trwającej burzliwej dyskusji.

To wszystko jest na załączonym nagraniu.


Prosimy wysłuchać załączonego nagrania


Jerzy Żyżyński - Warto rozumieć ekonomię
Jerzy Żyżyński - Warto rozumieć ekonomięWywiad z byłym prezesem i właścicielem znanej firmy, który ukazał się niedawno w Dzienniku Gazecie Prawnej, jest znakomitym przykładem, jak bardzo potrzebna jest dobra edukacja ekonomiczna. Dowodzi, że warto rozumieć pojęcia i mechanizmy ekonomiczne – a niestety nie jest z tym najlepiej.
Oto wybitny skądinąd menedżer stwierdził, że gdy przygotowywano umowę sprzedaży jego firmy, to prawnicy banku uznali, że nie musi on płacić podatku dochodowego. Redaktor pyta: - Jakim cudem? Menedżer uważa, że wynika to z tego, iż stworzono przepisy specjalnie po to, by najbogatsi ludzie w Polsce nie płacili podatków. Chodzi o podatek dochodowy: - Sprzedaję imperium i mam od tego nie płacić podatku? Uparłem się, zażądałem od prawników, by tak zmienili umowę, aby podatek występował, i zapłaciłem 40% od wszystkich zarobionych pieniędzy.
Choroba
Redaktor Grzegorz Górny z powodu grypy odwołał spotkanie w dniu 17.12.2018
Od ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Od ks. Tadeusza Isakowicza-ZaleskiegoOd ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z okazji 100. rocznicy oswobodzenia Lwowa

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!
Jutro, 22 listopada przypada 100. rocznica oswobodzenia Lwowa oraz zwycięstwa "Orląt Lwowskich" i żołnierzy odradzającego się Wojska Polskiego, które przybyło z odsieczą.
Z tej okazji polecam mój felieton na ten temat
Życzenia Bożonarodzeniowe

WYGRANI I PRZEGRANI DOBREJ ZMIANY

Dariusz Maciej GrabowskiWYGRANI I PRZEGRANI DOBREJ ZMIANStawiam pytanie, moim zdaniem fundamentalne. Jeśli gospodarka jest podstawą bytu materialnego, ale też duchowego narodu i państwa, to co jest i będzie przez lata najważniejszym problemem jej rozwoju? Postawmy diagnozę, sprawdźmy czy zastosowano właściwą terapię.
Za główny, niezmienny problem polskiej gospodarki uważam podział wytworzonej nadwyżki ekonomicznej. Polacy jako społeczeństwo na dorobku od trzech dziesięcioleci pracują coraz wydajniej, lecz są nisko wynagradzani. Ich dochody to dochody z pracy czyli płace. Jednocześnie niewspółmiernie wysoko wynagradzane są dochody z kapitału czyli zyski i dywidendy. Ponieważ największymi właścicielami kapitału w Polsce są zagraniczne koncerny, banki, wielkie sieci handlowe, to one są głównym beneficjentem w podziale nadwyżki ekonomicznej. W dominującym stopniu transferują ją zagranicę. A zatem z jednej strony mamy polskich pracowników i polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, z drugiej zaś wielki międzynarodowy kapitał. Różnica w potencjale finansowym widoczna jest gołym okiem, a skutkuje niską skłonnością do inwestowania polskich przedsiębiorców, co w konsekwencji obniża tempo rozwoju gospodarczego i społecznego. Nie odpowiada wyzwaniom współczesności i aspiracjom narodu.

Polska po wyborach
„W dniu 26 listopada 2018 w Klubie Edukacji Samorządowej Ursus odbyło się spotkanie Z Panem prof.Kikiem zapowiadane wcześniej pt:” Polska po wyborach Samorządowych „
Zastanawiano się co należało uczynić aby PiS zyskał jeszcze większe poparcie , a tym samym jeszcze lepszy wynik a tym samym większą liczbę głosów.
Np. nastawić się na formułę POZYSKIWANIA
Prosimy wysłuchać załączonego nagraniaLicznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło