replica watches for sale: fake hublot watches and replica cartier.
Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej W Ursusie - News
O nas


Czym jest klub

-Regulamin

-Skład zarządu

-Założyciele Klubu

-Historia Klubu

-Kontakt
   
Działalność

-Cele Klubu

-Artykuły

-Archiwum - spotkania

-Archiwum inne rzeczy
Warto posłuchać rozgoryczonych górali
Warto posłuchać rozgoryczonych góraliWarto posłuchać rozgoryczonych górali, jak widzą to, co się dzieje. Oto refleksje przysłane przez właściciela małej rodzinnej firmy na Podhalu prowadzącej wyciąg narciarski
Długo zbierałem myśli, by w miarę streszczony sposób opisać moją i nie tylko moją sytuację.
Zacznijmy od marca, gdy moja i wiele innych branż zostały zamknięte. Ja ze zrozumieniem przyjąłem sytuację i zawiesiłem działalność, była już prawie wiosna i w zasadzie kończył się sezon. Nawet nie przyszło mi do głowy, by ubiegać się o „Tarczę”, gdybym to zrobił pewnie dzisiaj byłbym mądrzejszy.
Posłowie do drugiego wydania książki Ryszarda Ślązaka
Posłowie do drugiego wydania książki Ryszarda ŚlązakaPosłowie do drugiego wydania książki Ryszarda Ślązaka „Czarna Księga Prywatyzacji 1988-1994, wydawnictwo Wektory, która ma się wkrótce ukazać.


Zmiana ustrojowa, przejście z gospodarki socjalistycznej, zarządzanej bezpośrednio przez państwo, do nowego systemu, w którym przedsiębiorstwa są własnością prywatną i dzięki temu gospodarka nabiera dynamiki, staje się bardziej efektywna i lepiej zaspokaja potrzeby społeczeństwa, w wyniku czego rośnie dobrobyt - wymagało olbrzymiego przedsięwzięcia na niespotykaną nigdy dotąd skalę. Uznano, że jednym z podstawowych elementów tej ustrojowej przemiany musi być zmiana własnościowa polegająca na przekazaniu przedsiębiorstw państwowych w ręce prywatne, czyli - prywatyzacja. Nie było jednak żadnych podstaw teoretycznych, żadnych doświadczeń - nigdzie na świecie. No ale co z tego? Przecież rzetelny profesjonalizm wszędzie, także w ekonomii oznacza posiadanie umiejętności rozwiązywania problemów nowatorskich, o jakich w żadnej książce nie napisano, zatem w sytuacji, gdy nie można sięgnąć do żadnej ściągi – trzeba się opierać na rozumie.
Dolny Ślask będzie drugim Klondike?
Dolny Ślask będzie drugim Klondike?
Ludzkość od początku cywilizacji wydobyła z ziemi ponad 190 tys. ton złota. Gdyby z całego tego surowca zrobić jeden sześcian to miałby on bok o długości 21 metrów. To zaskakująco mało jak na fakt, że ludzkość za tym błyszczącym metalem szaleje od tysięcy lat. Czy w Polsce napiszemy kolejny rozdział?

Jacek Liziniewicz

Mikołajowice to niewielka, licząca ponad 300 mieszkańców wieś w powiecie legnickim na Dolnym Śląsku. To właśnie w tym miasteczku, pod ziemią, odkryto złoże, w którym znajdować się może nawet tona czystego złota, a do tego 5 tys. ton w rudzie złota. Takie informacje przekazał kilka dni temu "Super
Trójmorze i Bruksela
Trójmorze i Bruksela

Żaden sojusz gospodarczy nie będzie miał znaczenia, jeżeli nie zostanie wsparty przez mechanizm promocji wspólnego dziedzictwa i wspólnych interesów. Ta reguła dotyczy także Trójmorza. Dziś Trójmorze to głównie potencjał i projekt gospodarczy.

Obecnie kraje Europy są poddane presji jaką stanowi spór między ideologią liberalną a konserwatywną. Nie jest celem naszego regionu by narzucać komukolwiek nasz środkowo-europejski styl życia i myślenia. Lecz w naszym interesie jest by państwa Trójmorza zachowały swoje dziedzictwo i przetrwały przy fundamentach cywilizacji łacińskiej. Mamy prawo bronić naszych tradycji i naszych zasad ustrojowych.
sezon wakacyjny
Dzień dobry, informujemy, że w KDMP rozpoczął się sezon wakacyjny. Oznacza to, że do działalności wracamy we wrześniu.Zdrowia i pomyślności dla wszystkich uczestników klubu
Prezydent
PrezydentAndrzej Duda prezydentem!
Znamy już oficjalne wyniki. Prezydentem Polski na kolejną kadencję zostanie Andrzej Duda, który uzyskał ponad 10,4 mln głosów. W dzielnicy Ursus górą był jednak Rafał Trzaskowski, który zdobył blisko 70 proc. głosów. Ursus i tak jednak na tle Warszawy wypada dla korzystnie dla urzędującego Prezydenta. Np. w Wilanowie Rafał Trzaskowski uzyskał ponad 82 proc. poparcia.
Jako Klub Dyskusyjny Myśli Politycznej w Ursusie składamy gratulacje nowemu – staremu prezydentowi!
Truskawkowy świat
Hieronim Bosch, Wimbledon i truskawki

Oświeceniowi trendsetterzy
Rozpoczął się czerwiec. W ostatnich latach najcieplejszy miesiąc w naszym kraju. Miesiąc w którym znów wszyscy będziemy się zażerali truskawkami, tymi niezwykłymi owocami, które smak mają jedynie przez te właśnie 40 dni w roku. Myślicie, że banalny temat. Oj wy ignoranci.
Koronawirus jako przygotowanie do masowych szczepień?
Koronawirus jako przygotowanie do masowych szczepień? A w szczepionce któż to wie: Gates uważa, że ludzi na świecie jest za dużo, w Chinach coraz trudniej kierować zbuntowanymi masami, przybywa głodnych imigrantów, zbyt wścibskich dziennikarzy… Czy gdzieś robi się sekcje zwłok, aby sprawdzić czy ktoś zmarł na korona wirusa? Niemiecki lekarz nie lekceważy zagrożenia, ja też, tylko stawiamy pytania. (Nie)miłego słuchania, a właściwie czytania ze zrozumieniem..
TERAPIA ANTYWIRUSOWA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI
TERAPIA ANTYWIRUSOWA DLA POLSKIEJ GOSPODARKI Polska gospodarka to zbyt poważna sprawa, by dotyczące jejdecyzje powierzyć politykom, szczególnie podczas kryzysu. Ta myśl jest nawiązaniem do słynnego powiedzenia Georgesa Clemenceau o wojnie i wojskowych („Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym”). Powinna wystarczająco uzmysłowić powagę problemu, przed którym stoimy.
Nie mam złudzeń. Ani rząd ani opozycja nie są mentalnie, intelektualnie, merytorycznie przygotowani na stworzenie programu przetrwania, obrony, naprawy, przywrócenia wysokiej dynamiki gospodarczej teraz i po wyjściu z kryzysu.
Zastanawia i niepokoi, dlaczego prezydent lub premier nie zwołują narady na najwyższym szczeblu teoretyków i praktyków gospodarczych, gotowych przedstawić propozycje – co robić.
W zamian otrzymujemy informację, że pierwszą reakcją rządu na epidemię jest … obniżenie akcyzy na spirytus pod pretekstem, że potrzebny jest w większej ilości do dezynfekcji. Przypomina to początek lat 90-tych i import spirytusu „Royal”, na którym „wybrani” zarobili krocie.
STRATEGIA DLA POLSKI NA DZIESIĘCIOLECIE PO KRYZYSIE
STRATEGIA DLA POLSKI NA DZIESIĘCIOLECIE PO KRYZYSIE Kryzys epidemiczny, który z Chin rozprzestrzenił się na cały świat będzie miał doniosłe konsekwencje ekonomiczne, społeczne i polityczne w skali globalnej. Dominujący obecnie międzynarodowy podział pracy polegający (w uproszczeniu) na uznawaniu Chin za fabrykę świata, Amerykę Północną i Europę Zachodnią za dostarczycieli wynalazków i technologii, a resztę globu za dostawców surowców i półproduktów – nie będzie trwał dłużej. Wymaga korekty i naprawy. Politycy, przedsiębiorcy, naukowcy w państwach wysoko rozwiniętych uświadomili sobie, że uzależnili się od jednego dostawcy. Ten fakt uznany został za naganny i wymagający radykalnej zmiany.
NIE TARCZA A ATRAPA
NIE TARCZA A ATRAPA Sporo czasu zajęło rządzącym znalezienie terminu, który ich zdaniem przekona rodaków, że władza wie, co robi. Termin, który wybrali to słowo „tarcza”. Skojarzenie ma być proste - tarcza broni, tarcza osłania. Ale właśnie ten termin dowodzi, że władza nie zrozumiała powagi sytuacji, bo nie wystarczy się bronić, a trzeba mieć oręż dzięki któremu pokona się epidemię i wynikły w jej następstwie kryzys gospodarczy.
W przedstawionych przez „ich troje” – rząd, Narodowy Bank Polski, Związek Banków Polskich propozycjach nie ma ani strategii, ani oręża do pokonania kryzysu. A przecież jesteśmy dopiero w przededniu najostrzejszej jego fazy, która z całą mocą uderzy w polską małą, średnią a też dużą przedsiębiorczość.
Krytycznie oceniam przedstawiony przez premiera i prezesa NBP program pod nazwą „tarcza antykryzysowa”. To, co od ponad tygodnia opowiada w mediach prezes NBP Adam Glapiński zapewnia mu bezapelacyjne zwycięstwo w turnieju o najlepsze, nie jedno ale wiele powiedzeń roku i mistrzostwo w zmienności poglądów. 12 marca prezes NBP prognozował dynamikę PKB w 2020 roku na 3,2%, a inflację na 3,7%.
Licznik odwiedzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło